skluzavkyprodeti.cz > Novinky > Pozor, můžete se na skluzavku vždy spolehnout?

Pozor, můžete se na skluzavku vždy spolehnout?

Vzpomínáte si ještě na dobu, kdy jste i vy sami strávili na skluzavce hodiny svého času? Vaše ratolesti jsou v tomto úplně stejné. Štěstí, které zahlédnete v dětských očích, když si múže jít hrát na hřiště, kde je skluzavka nebo má svoji vlastní na dvoře, je obrovské. Při výběru správné skluzavky byste však měli být velmi obezřetní.

Každý rodič chce pro svoje dítě to nejlepší. Při výběru hraček pro děti bývá však velký problém s nedostatkem pravdivých informací. V tom horším případě i zavádějících. My jsme si připravili krátký manuál, jak byste měli postupovat při výběru kvalitní dětské skluzavky.

Kde ji chcete mít?

Velmi velký rozdíl je ve skluzavkách, které chcete mít uvnitř nebo na dvoře. My si však myslíme, že je lepší, když koupíte svým dětem skluzavku, která je stavěna na hry v exteriéru. Čerstvý vzduch je přece jen o mnoho lepší než hraní si doma v dětském pokoji.

Dbejte na kvalitu materiálu!

Levné a nekvalitní skluzavky jsou vyrobeny z nevhodných materiálů, které nemusí být vždy odolné a hlavně mohou být nebezpečné. Mnoho hraček, které jsou určené na ven, je ošetřeno chemikáliemi, které nejsou vhodné pro děti. Vybírejte si skluzavky se speciálními UV filtry, které neobsahují žádné chemikálie a jsou velmi odolné.

Konstrukce musí být pevná!

Skluzavky tak působí robustněji a pevná konstrukce se postará o bezpečnost vašich dětí, které budou po skluzavce lézt nahoru-dolu. Každá kvalitní skluzavka by měla mít oblé tvary, dvojité stěny a být stabilní. Není to přece hračka jen na pár týdnů. Proto je potřeba najít skutečně kvalitní a dobrou skluzavku, která bude růst s vašimi dětmi.

Při výběru skluzavek dávejte skutečně pozor na výše uvedené body. Děti jsou vynalézavé a chvilka nepozornosti může při hře na nekvalitní skluzavce nadělat problémy. Proto dbejte i na správný výběr výrobce a klidně si prověřte jeho certifikáty, recenze a jak dlouho se na trhu nachází.

Navigace