skluzavkyprodeti.cz > Novinky > Dětská imunita se dá vytrénovat

Dětská imunita se dá vytrénovat

Posilování dětské imunity je velmi důležité. Přichází září a dětičky jdou do školy a školky. Často se stává, že je hned v prvních dnech nepříjemně překvapí rýma, různé žaludeční virózy nebo chřipky, kterých se nedá jen tak snadno zbavit.

Především byste se měli zaměřit na budování a posilování jejich imunity, aby se mladý organismus nemusel pasovat s léky.

Kde začít?

Velmi důležitá je kvalitní strava, která by neměla obsahovat přebytečný tuk ani umělé konzervační látky. Tyto nezdravé látky způsobují v dětském bříšku hotovou katastrofu. Dětičky mají problémy se zažíváním, což může vyústit do různých nepříjemných zánětů. V takovém případě je potřebné zahrnout do dětské stravy hodně zeleniny a ovoce, které jsou bohaté na vlákninu a obsahují vitamín C.

Pomáhá i sport.

Nejeden výzkum potvrdil, že cvičení a udržování organismu v dobré tělesné kondici snižuje v těle škodlivé látky. Vašim ratolestem určitě nemusíte dopřát hodiny v posilovně. Na začátek jim bude stačit společné víkendové sportování – jízda na tříkolce, hra na dětském hřišti, kde se mohou dosyta vybláznit a hlavně vyběhat. Starší děti můžete klidně přihlásit na různé sportovní kroužky. Dnes už školy a centra volného času nabízejí hodně možností pro sportovní vyžití.

Čerstvý vzduch

Ze školy domů a učit se! Je sice pravda, že děti by se měly do školy připravovat poctivě, ale trénování mozečků je stejně důležité jako trénování imunity. Pobyt na čerstvém vzduchu dětem hodně prospívá. Přicházejí do kontaktu s různými bakteriemi. To jim vytváří odolnost vůči autoimunitním onemocněním a alergiím. Sluníčko jim ještě přidá vitamín D a vaše děti tak budou šťastné a zdravé.

Dnes je však doba, kdy děti ze školy rychle pospíchají k počítači a na hry venku už pomalu zapomínají. Je proto potřeba, abyste je ke zdravému životnímu stylu vedli už od útlého věku. Rychleji si na taková pravidla zvyknou a vy si v práci ušetříte dovolenou, kterou můžete využít na výlety a ne na domácí péči o malého pacienta.

Navigace